14 Niedziela Zwykła – 05.07.2020

• Przeżywamy 14 Niedziela Zwykła. Niedzielę adoracyjną. Po Mszy porannej zmiana tajemnic różańcowych dla róż kobiet i mężczyzn. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na naszą świątynię. Przypominamy, że od dzisiejszej Niedzieli przez okres wakacji nie będzie Mszy popołudniowej o godzinie 15:00.
  • W tym tygodniu wypada:
    • Poniedziałek – wspomnienie błogosławionej Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
    • Środa – wspomnienie świętego Jana z Dukli, kapłana.
    • Sobota – święto świętego Benedykta Opata, patrona Europy.
  • W tygodniu Msza święta w Poniedziałek, Wtorek, Czwartek rano o godzinie 7:00, Środa, Piątek, Sobota wieczorem o godzinie 18:00.
  • Od dzisiaj rozpoczynamy zapisy na 38. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymka ma charakter sztafetowy, a bocheńska grupa nr 6 wyruszy na szlak w piątek, 21 sierpnia. Zapisy są możliwe wyłącznie poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej parafii św. Mikołaja w Bochni.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym ciekawy artykuł o braciach Rantzigerach. W tygodniku Niedziela ciekawy artykuł o Zabobonach. I wiele innych ciekawych artykułów
  • Rozpoczęły się wakacje. Wszystkim dzieciom i młodzieży życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. Odpoczywając nie zapominajmy o Panu Bogu i modlitwie.
  • Przypominamy, o obowiązku noszenia maseczek podczas nabożeństw w Kościele.

Dziękujemy rodzinom z rejonu „Betlejem”, za wysprzątanie Kościoła i wystrój kwiatami. W przyszłą sobotę zapraszam, aby o piękno i czystość naszej świątyni zadbały rodziny, dalszy ciąg rejonu „Betlejem”, zapraszam: Stępień, Pamuła, Durak, Wójcik, Rynduch, Porębski. Bóg zapłać.