5 Niedziela Wielkanocna – 15.05.2022

• Przeżywamy 5 Niedzielę Wielkanocną. Codziennie Msza święta o godzinie 18.00 i po niej Nabożeństwo Majowe. W Niedzielę Nabożeństwo Majowe po Mszy popołudniowej. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej Niedzieli przeznaczone na WSD w Tarnowie. Dziś ofiarą do puszek można wesprzeć Bocheńskie Hospicjum. Bóg zapłać.
  • W poniedziałek święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. W środę wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana.
  • Przyszła Niedziela to 6 Niedziela Wielkanocna. Na sumie o godzinie 11.00 Rocznica I Komunii świętej dla dzieci z klasy IV. Proszę, aby te dzieci w tygodniu skorzystały z sakramentu pokuty. Jeżeli mają Alby Komunijne i wejdą w nie to niech je ubiorą, a jeżeli nie to niech ubiorą się odświętnie na biało.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  • Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni prowadzi zapisy do Szkoły uzdolnionych muzycznie i chcących się uczyć gry na instrumentach muzycznych dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 16 roku życia. Przesłuchania polegające na badaniu zdolności muzycznych odbędą się w dniach 25 – 27 maja 2022 roku. Wnioski o przyjęcie można składać do 24 maja. Dodatkowe informacje w sekretariacie Szkoły Muzycznej w Bochni.
  • Urząd Gminy Bochnia przypomina o obowiązku złożenia do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków – deklaracji dotyczących źródeł ciepła i źródeł spalania paliw. Deklarację musi złożyć każdy właściciel budynku do 30 czerwca 2022 roku. Szczegóły tego ogłoszenia w gablocie.

• Bardzo dziękuję rodzinom z rejonu Od Raby do Autostrady” za wysprzątanie kościoła, wykoszenie trawy i wypranie mopów. W przyszłą sobotę proszę, aby o czystość i piękno naszej świątyni zadbały dalszy ciąg rodzin z rejonu „Od Raby do Autostrady”. Zapraszam: Plebańczyk, Jewuła, Rzepecki, Mroczek, Pilch, Pilch. Bóg zapłać.