15 Niedziela Zwykła – 14.07.2019

• Dziś 15 Niedziela Zwykła. Trwają wakacje, czas odpoczynku. Nie zapominajmy w tym okresie o modlitwie i Niedzielnej Mszy świętej.
  • W tym tygodniu przypada wspomnienie:
    • Poniedziałek: św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
    • Wtorek: NMP z Góry Karmel.
    • Czwartek: św. Szymona z Lipnicy, kapłana.
  • Składka w przyszłą Niedzielę na WSD w Tarnowie. Także w przyszłą niedzielę z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo pojazdów. Składane przy tej okazji ofiary do puszek, przeznaczone są na zakup pojazdów dla misjonarzy.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym można przeczytać między innymi: wywiad z aktorką Ewą Błaszczyk, która założyła klinikę dla osób w śpiączce; artykuł Cuda za Miedzą – sanktuarium Maryjne w Czechach. Jest również do nabycia tygodnik Niedziela a w nim: Okryci szatą Maryi – artykuł o szkaplerzu, oraz moje dziecko nie chce chodzić do Kościoła.

• Dziękujemy mieszkańcom rejonu „Od raby do autostrady” za wysprzątanie i przystrojenie kwiatami Kościoła. W przyszłą sobotę dalszy ciąg tego rejonu, zapraszam rodziny: Wąsik, Budzyń, Drabiak, Gicala, Pradel, Wąsik.
    Bóg zapłać.