25 Niedziela Zwykła – 19.09.2021

• Przeżywamy 25 Niedzielę Zwykłą. Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. Naszą modlitwą wspierajmy media katolickie, by dobrze wykorzystywały swoją misję w przekazie Ewangelii. Dziś ofiarą do puszek wspieramy UP JP II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać.
  • W tym tygodniu wypada wspomnienie:
    • Poniedziałek – św. Andrzeja Kima kapłana, Pawła Hasanga i towarzyszy, męcz.
    • Wtorek – święto świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
    • Czwartek – świętego Ojca Pio, kapłana.
  • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na godz. 18.00 na wspólną modlitwę zapraszam dzieci wraz z rodzicami z klas III a i b Szkoły Podstawowej, które przygotowują się do I spowiedzi i Komunii świętej.
  • W czwartek w naszej świątyni odbędzie się wieczór uwielbienia. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. Szczególnie zapraszam młodzież z klasy VII i VIII, w ramach spotkania comiesięcznego przed sakramentem Bierzmowania. O godzinie 19.30 Msza święta a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z koncertem. Uwielbienie poprowadzi o. Łukasz Buksa.
  • W sobotę o godzinie 10.00 zbiórka DSM w sali na Plebani.
  • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy dzień modlitw o trzeźwość. Główne uroczystości odbędą się w Szczepanowie. Jest to także niedziela synodalna.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  • Przypominamy, o obowiązku noszenia maseczek podczas nabożeństw w Kościele.

• Bardzo dziękuję rodzinom z rejonu „Nowe Osiedle”, za wysprzątanie Kościoła oraz ofiarę na środki czystości. W najbliższą sobotę proszę, aby o piękno i czystość naszej świątyni zadbały kolejne rodziny z rejonu „Nowe Osiedle”, zapraszam: Dyga, Kuchno, Świegoda, Jeziorek, Majka, Wieczorek. Bóg zapłać.