2 Niedziela Wielkiego Postu – 28.02.2021

• Dziś 2 niedziela Wielkiego Postu. Zachęcam do uczestnictwa w Gorzkich żalach o godz. 14.00. Dzisiejszy dzień, to Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy Męczenników. Wychodząc z kościoła swoją ofiarą do puszek, będzie można wesprzeć Fundusz Misyjny.
  • Czwartek to I czwartek miesiąca, a także święto św. Kazimierza Królewicza. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam młodzież z kl. VIII Szkoły Podstawowej na comiesięczne przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Przed Mszą św. możliwość skorzystania ze spowiedzi św.
  • Piątek to I piątek miesiąca. Rano Msza św. o godz. 7.00. Około godziny 8.00 udam się z posługą sakramentalną do chorych. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa i po niej Msza święta. O godzinie 20.00 Droga Krzyżowa. Modlić się będziemy szczególnie za chorych i cierpiących. Zachęcam do udziału w tych nabożeństwach pokutnych. Na godzinę 17.00 zapraszam na wspólną modlitwę młodzież z klasy VII Szkoły Podstawowej na swoje comiesięczne przygotowanie przed sakramentem Bierzmowania. W tym dniu modlić się będziemy w intencji misji św. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na cele misji. Przed Mszą św. możliwość skorzystania ze spowiedzi św.
  • Sobota to I sobota miesiąca. Po Mszy św. porannej nabożeństwo I sobotnie.
  • Najbliższa niedzielę to I niedziela miesiąca. Po porannej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet i mężczyzn. Składka inwestycyjna na naszą świątynię.
  • Po Mszach świętych można nabyć w zakrystii świece „paschaliki” i baranki wielkanocne przygotowane przez Caritas. Ofiara składana przy okazji nabywania baranków i paschalików wynosi 5 zł.
  • Dziękuję rodzinnej firmie „Cichoń” za zrobienie boazerii pod schodami w kościele.
  • Dziękuję za ofiary złożone na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać.
  • Przypominamy, o obowiązku noszenia maseczek podczas nabożeństw w Kościele.

• Bardzo dziękuję rodzinom z rejonu „Rajszula” za wysprzątanie kościoła, złożoną ofiarę na wystrój Bożego Grobu i Ciemnicy oraz wypranie mopów. W najbliższą sobotę proszę, aby o piękno i czystość naszej świątyni zadbały rodziny z rejonu „Od Autostrady do Kapliczki”. Zapraszam: Kołodziej, Ziółko, Deptuch, Lalik, Pałkowski, Pałkowski, Pałkowski.
Bóg zapłać. W Wielkim Poście nie stroimy ołtarzy kwiatami. Ofiary składane przy sprzątaniu są przeznaczone na dekoracje Bożego Grobu i Ciemnicy.
    Bóg zapłać.