1 Niedziela Adwentu – 01.12.2019

• Rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. Adwent to czas radosnego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia oraz czas oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa na końcu świata. Msza św. „Rorate” odprawiana będzie w naszej parafii od poniedziałku do soboty rano o godzinie 6.30 zwłaszcza dla starszych (o godzinie 6.10 Godzinki o NMP); i wieczorem o 17.00 zwłaszcza dla dzieci. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Bardzo prosimy, by dzieci przychodziły na Mszę św. z lampionami. Po Mszy św. będą rozdawane dla najmłodszych dzieci naklejki z obrazkami i losowane nagrody.
  • W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszę św. o godzinie 17.00 zapraszam młodzież z klasy VIII na comiesięczne przygotowanie przed Sakramentem Bierzmowania.
  • Piątek to pierwszy piątek miesiąca. Ok. 8.00 rano wyjazd do chorych. Modlimy się w tym dniu za Misje święte i ofiarami wspieramy to dzieło. Na Mszę św. wieczorną zapraszam młodzież z klasy VII na comiesięczne przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Jak co roku w tym dniu do grzecznych dzieci przychodzi św. Mikołaj. W naszej parafii pragnie się spotkać z ministrantami, lektorami i DSM o godz. 15 30 . Serdecznie ich zapraszamy.
  • W sobotę wspomnienie św. Ambrożego, bp i dok. Kościoła. O godz. 14.00 zbiórka DSM.
  • W przyszłą Niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Modlimy się i ofiarami do puszek wspierać będziemy Kościół na Wschodzie. Na sumie przyjęcie kandydatek do DSM. W tym dniu też będzie „Godzina Łaski”. Dlatego od godziny 12.00 do 13.00 zostanie wystawiony Pan Jezus w Monstrancji i będzie możliwość Adoracji i modlitwy. O 13.00 będzie dodatkowa Msza święta na zakończenie Adoracji i Godziny Łaski.
  • Dziś jak i w przyszłe niedziele po każdej Mszy św. będzie można nabyć opłatki. Rozprowadzać je będą przed kościołem Członkowie Rady Parafialnej. W ciągu tygodnia można je również nabyć w zakrystii.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, tygodnik Niedziela oraz Mały Gość Niedzielny. Są także do nabycia świece na stół wigilijny.
  • Tak jak w tamtym roku, od początku gudnia do końca lutego będzie można złożyć ofiarę na ogrzewanie naszego Kościoła. Proszę, aby ofiary składać w kopertach i napisać, że na ogrzewanie kościoła.
  • Z naszej wspólnoty Parafialnej odszedł śp. Robert Leszko. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godzinie 14.00 w naszym Kościele. Pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa. Także dziś po Mszy popołudniowej i jutro po Mszy wieczornej modlitwa różańcowa.

• Dziękuję rodzinom z rejonu „Błonie” za wysprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na środki czystości. W przyszłą sobotę proszę, aby o czystość i piękno naszej świątyni zadbały rodziny ciąg dalszy rejonu „Błonie”. Zapraszam rodziny: Widełka, Jeziorski, Styczeń, Chwistek, Zwierniak, Dulba, Bóg zapłać.

W okresie Adwentu nie stroimy ołtarzy kwiatami.