Charytatywny Kiermasz Świąteczny

Parafia pw. Matki Bożej Pięknej Miłości zaprasza na Charytatywny Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się w niedzielę 21 marca od godz. 8.00 na placu kościelnym. Akcję koordynują: Szkolne Koło Wolontariatu Szkoły Podstawowej w Proszówkach, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Złotej, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Proszówkach, Planeta Kawy w Bochni, Zakład Przetwórstwa Mięsnego – Henryk Kołdras, OSP Proszówki, Róże Różańcowe Rodziców, Dziewczęca Służba Maryjna, Caritas Parafialna. Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na wsparcie akcji „Dach nad Głową dla podopiecznych Domu Dziecka – Kasi i Marcina”.

Kasia i Marcin nie pamiętają czasów, gdy wychowywali się w domu rodzinnym. Gdy zostali z niego zabrani, ona miała nieco ponad rok, a jej brat – około trzech lat. Niebawem będą musieli opuścić dom dziecka w Jasieniu, w którym przebywają od 2011 roku. Problem w tym, że rodzeństwo nie ma żadnej rodziny ani pieniędzy na znalezienie dachu nad głową. Rodzeństwo nie może też liczyć na mieszkanie socjalne, bo na terenie gminy, z której pochodzi, jest duży problem z tego rodzaju pomocą.

Kasia od sierpnia pracuje jako sprzedawczyni w sklepie. Niestety, problemy ze wzrokiem uniemożliwiają jej zrobienie prawa jazdy. Dlatego do pracy dojeżdża codziennie na rowerze, pokonując odcinek 7 kilometrów. Nie narzeka. – Najważniejsze, że mam pracę – przyznaje. Oprócz tego 23-latka kończy szkołę policealną w zawodzie opiekuna medycznego.

W gorszej sytuacji jest Marcin. – Jest osobą o ograniczonych możliwościach intelektualnych i ma trudności z podjęciem pracy. Odkąd pojawili się na świecie, nie było im łatwo. Raczej trudniej, niż innym. Dziś znów życie nie ma dla nich miłej niespodzianki, bo po wyjściu z jedynego Domu który znają, nie mają dokąd pójść. Kochani, pomóżmy Dzieciakom przełamać złą passę w życiu, pomóżmy im znaleźć swój kąt i kawałek podłogi. Każda złotówka jest ważna, żeby Kasia i Marcin uwierzyli w człowieka”

Każdy kto chce przyłączyć się do akcji może upiec pyszne ciasto lub przygotować inne domowe przysmaki i przeznaczyć je na kiermasz. Produkty można przynosić do salki parafialnej na Plebanii w piątek 19 marca od godziny 19.00 i w sobotę 20 marca od godz. 8.00. Razem możemy wiele! Liczymy na Państwa dobre serce!