5 Niedziela Wielkanocna – Niedziela Kapłańska – 28.04.2024

• Przeżywamy 5 Niedzielę Wielkanocną. Bóg zapłać za składkę z ubiegłej Niedzieli na WSD w Tarnowie. Bóg zapłać za ofiary do puszek na Hospicjum Bocheńskie.
  • W poniedziałek święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła.
  • W środę rozpoczyna się miesiąc Maj a wraz z nim rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe po Mszy wieczornej. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Zachęcam również do odmawiania litanii do Matki Bożej przy figurkach i krzyżach przydrożnych. Także w środę do naszej parafii dotrze Szata z miejsca Objawień Matki Bożej w Quito z Ekwadoru. O godzinie 17.00 rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu, czas na prywatną modlitwę, ucałowanie szaty jako relikwii i zawierzenie się Matce Bożej. Ok. 17.40 odśpiewamy litanię do Matki Bożej. O 18.00 Msza święta i przed błogosławieństwem specjalne przesłanie Matki Bożej z Quito. Zapraszam na wspólną modlitwę.
  • W czwartek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. To także I czwartek miesiąca. Modlić się będziemy o powołania do Służby Bożej. Od 16.30 spowiedź święta.
  • W piątek obchodzić będziemy uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte jak w Niedzielę 7:00, 9:00, 11:00, 15:00. To także I piątek miesiąca Maja. Ze względu na Uroczystość, do chorych pojadę dzień wcześniej czyli we czwartek od godz. 8.00. Nie ma postu….
  • Sobota to I sobota miesiąca, to także wspomnienie św. Floriana, męczennika – patrona Strażaków. Zapraszam ich na Mszę o 18.00 w ich intencji.
  • Przyszła Niedziela to 6 Niedziela wielkanocna, to także pierwsza Niedziela Maja, Niedziela adoracyjna. Po porannej Mszy zmiana Tajemnic Różańcowych dla Róż kobiet i Mężczyzn. Składka inwestycyjna na naszą parafię.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny i tygodnik Niedziela.

• Bardzo dziękuję rodzinom z rejonu „Nowe Osiedle”, za wysprzątanie Kościoła, złożone ofiary na środki czystości, wypranie mopów i wykoszenie trawy. W najbliższą sobotę proszę, aby o piękno i czystość naszej świątyni zadbały kolejne rodziny z „Nowego Osiedla”. Zapraszam: Brust, Wróbel, Tobiasz, Kowalewski, Klupa, Skrzyński, Długosz. Bóg zapłać.