1 Niedziela Adwentu – 29.11.2020

• Rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. Adwent to czas radosnego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia oraz czas oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa na końcu świata. Msze św. „Rorate” odprawiane będą w naszej parafii od poniedziałku do soboty rano o godzinie 6.30, a wieczorem o 17.00. Tych którzy się nie boją koronawirusa, zapraszam do wspólnej modlitwy. Dzieci z lampionami zapraszam na Mszę św. wieczorną. Po Mszy św. będą rozdawane dla najmłodszych dzieci naklejki roratnie.
  • Piątek to I piątek miesiąca. Modlić się będziemy w intencji misji św. Ofiary składane w tym dniu przeznaczone są na cele misji. Po porannej Mszy święty udam się z posługa sakramentalną do chorych. Mimo pandemii zapraszam, młodzież z klasy VIII na spotkanie przed bierzmowaniem po Mszy wieczornej. Proszę, aby młodzież skorzystała z sakramentu pokuty, i kontynuowała pierwsze piątki.
  • W sobotę na godzinę 15.00 zapraszam do kościoła ministrantów, lektorów, DSM, scholę na spotkanie z Mikołajem… Pandemia, pandemią ale Mikołaj o grzecznych pamięta…
  • W przyszłą Niedzielę po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet i mężczyzn. Składka inwestycyjna na naszą świątynię. Także w przyszłą niedzielę dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary do puszek, przeznaczone będą na ten cel.
  • Dziś jak i w przyszłe niedziele po każdej Mszy św. będzie można nabyć opłatki. Rozprowadzać je będą przed kościołem Członkowie Rady Parafialnej. W ciągu tygodnia można je również nabyć w zakrystii. Składane ofiary przeznaczone są dla pana Organisty, jako wynagrodzenie za całoroczną pracę. Bóg zapłać.
  • Tak jak w ubiegłym roku, od początku grudnia do końca lutego będzie można złożyć jednorazowo, dobrowolną ofiarę na ogrzewanie naszego kościoła. Można złożyć ją w kopercie, proszę podpisać od kogo lub przesłać na parafialne konto z zaznaczeniem, że to ofiara na ogrzewanie Kościoła. Bóg zapłać.
  • Przy sklepach w naszej parafii rozpocznie się od najbliższej soboty 5 grudnia do soboty 12 grudnia akcja „Kilo”. Prowadzona będzie przez Szkolne Koło Wolontariatu przy współpracy z parafialnym Caritasem. Prosimy o życzliwość i wsparcie tej akcji
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny a w nim kalendarz oraz tygodnik Niedziela a w nim płyta z rekolekcjami. Są także do nabycia świece na stół wigilijny. Ofiara to 5 złotych.
  • Przypominamy, o obowiązku noszenia maseczek podczas nabożeństw w Kościele.

Dziękuję rodzinom z rejonu „koło Dworu” za wysprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na środki czystości. W przyszłą sobotę zapraszam, aby o piękno i czystość naszej świątyni zadbały ostatnie już rodziny z rejonu „koło Dworu”, zapraszam: Krysa, Szczepaniak, Rynczarski, Kotelon, Widła, Gawęda. Bóg zapłać. Przez czas Adwentu nie stroimy ołtarzy kwiatami, ofiara składana przez sprzątające rodziny, przeznaczona jest na dekoracje Bożego Narodzenia. Bóg zapłać.