Zesłanie Ducha Świętego – 09.06.2019

• Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Ofiarami do puszek wspieramy Uniwersytet Jana Pawła II. Bóg zapłać za to wsparcie.
  • Wspomnienie tygodnia:
    • Poniedziałek: święto NMP Matki Kościoła
    • Wtorek: wspomnienie św. Barnaby, Apostoła
    • Środa: wspomnienie błogosł. Romana Sitki i towarzyszy, męczenników.
    • Czwartek: święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Czwartek to także 13 dzień miesiąca. Zapraszam wszystkich na procesje Fatimską po Mszy świętej wieczornej.
    • Piątek: wspomnienie błogosł. Michała Kozala biskupa i męczennika.
  • W piątek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież z kl. VII na comiesięczne przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres Komunii świętej Wielkanocnej. W Starym Sączu przy ołtarzu papieskim Diecezjalne Święto Rodziny.
  • Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Dlatego już dziś przeczytam, które rejony w tym roku będę prosił o przygotowanie na tę uroczystość 4 ołtarzy. W tym roku pójdziemy z procesją po Rajszuli.
    • Ołtarz pierwszy u państwa Rybków – przygotuje rejon Rajszula.
    • Ołtarz drugi u państwa Cepaków – rejon od Raby do Autostrady.
    • Ołtarz trzeci u państwa Piwowarczyków – rejon Betlejem (Stara Wieś).
    • Ołtarz czwarty na placu kościelnym – rejon Kolonia.

Prosimy, by w środę wieczór przygotować ramy ołtarzy a w czwartek rano je przystroić. Bardzo prosimy o przygotowanie na tę uroczystość baldachimu, sztandarów, feretronów. Zapraszamy na procesję dzieci do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia. Strażaków prosimy o zabezpieczenie bezpieczeństwa na drodze podczas procesji.

• Dziękuję rodzinom z rejonu „koło dworu” za wysprzątanie i przystrojenie naszej świątyni, wykoszenie trawy i złożone ofiary na środki czystości. W przyszłą sobotę zapraszam, aby o piękno i czystość naszej świątyni zadbały rodziny ciąg dalszy rejonu „pod Dworem”. Zapraszam: Klimek, Matusik, Bielecki, Krysa, Kudłaczyk, Kotelon. Bóg zapłać.