Zesłanie Ducha Świętego – 19.05.2024

• Przeżywamy Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Przy naszej świątyni są dziś zbierane do puszek przez członków Rady Parafialnej ofiary na pomoc rodzinie, która ucierpiała w pożarze dachu.
  • W tym tygodniu wypada wspomnienie:
    • Poniedziałek: święto NMP Matki Kościoła tzw. Zielone Świątki
    • Czwartek: święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
    • Piątek: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych
  • W sobotę o godzinie 11.30 zbiórka chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. A o godzinie 12.00 zbiórka ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa.
  • W Przyszłą Niedziela obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Trójcy.
  • W czwartek 29 Maja obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesją przejdziemy po ulicy Rajszula. O przygotowanie ołtarzy w tym roku bardzo proszę następujące rejony:
    • Ołtarz pierwszy u państwa Szewczyków – rejon Kolonia
    • Ołtarz drugi przed budującym się domem u państwa Gierków – rejon Betlejem
    • Ołtarz trzeci u państwa Spyrków – rejon Pod Lasem
    • Ołtarz czwarty na placu kościelnym – Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej
  • W poniedziałek na Mszę wieczorną zapraszam wszystkich zaangażowanych i uczestników Kursu Alfa. Kończy się kolejna edycja tego kursu, dlatego będziemy dziękować dobremu Bogu za dobro jakie doświadczali uczestnicy spotkań i prosili o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  • Ogłoszenia z Kurii:
    • Od bieżącego roku uczniowie kończący szkołę średnią otrzymują świadectwo ukończenia katechizacji (niezależne od adnotacji na świadectwie szkolnym). Bardzo prosimy, o zgłaszanie się z tymi świadectwami do swoich parafii, aby odnotować je w odpowiedniej księdze. Informujemy, że uczestnictwo w katechezie szkolnej jest wymagane do zawarcia sakramentu małżeństwa, do bycia świadkiem bierzmowania lub rodzicem chrzestnym, a przede wszystkim stanowi wyraz troski o kształtowanie dojrzałości w wierze.
    • Dyrekcja Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Tarnowie zaprasza w swoje progi wszystkich chętnych, którzy kochają i chcą tworzyć muzykę sakralną i grać na organach. Szczegółowe informacje o rekrutacji i kształceniu w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Tarnowie znajdują się na stronach internetowych.

• Bardzo dziękuję rodzinom z rejonu „Nowe Osiedle”, za wysprzątanie Kościoła, złożone ofiary na środki czystości i wypranie mopów. W najbliższą sobotę proszę, aby o piękno i czystość naszej świątyni zadbały rodziny c.d. rejonu „Nowe Osiedle”, zapraszam: Szewczyk, Mroczek, Kasprzyk, Tobiasz, Rzepecki, Wnęk, Janas. Bóg zapłać.