16 Niedziela Zwykła – 21.07.2024

• Przeżywamy 16 Niedzielę Zwykłą. W naszej parafii po błogosławieństwie końcowym, błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Przy tej okazji, przeprowadzana jest Akcja przez MIVA Polska św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km. Wychodząc z Kościoła można złożyć ofiarę do puszek, które przeznaczone są na zakup pojazdów dla misjonarzy. Bóg zapłać. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę przeznaczoną na WSD w Tarnowie.
  • Wspomnienie tygodnia:
    • Poniedziałek: święto świętej Marii Magdaleny.
    • Wtorek: święto świętej Brygidy zakonnicy, patronki Europy.
    • Środa: wspomnienie świętej Kingi, dziewicy patronki diecezji.
    • Czwartek: święto świętego Jakuba, Apostoła.
    • Piątek: wspomnienie świętych Joachima i Anny rodziców NMP.
  • Przyszła Niedziela to 17 Niedziela zwykła i ostatnia Niedziela miesiąca lipca.
  • Bóg zapłać Młodej Parze za kwiaty do naszej świątyni.
  • W zakrystii można zakupić płytę CD z piosenkami o Matce Bożej i św. Szymonie z Lipnicy, w wykonaniu dwóch braci bliźniaków, którzy mieszkają w Lipnicy i promują św. Szymona.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

• Bardzo dziękuję rodzinom z rejonu „Kolonia”, za wysprzątanie Kościoła, złożoną ofiarę na środki czystości i wypranie mopów. W najbliższą sobotę proszę, aby o piękno i czystość naszej świątyni zadbały kolejne rodziny z rejonu „Kolonia”, zapraszam: Siwy, Nowak, Kołdras, Kołdras, Dylowicz, Wrona, Poznański. Bóg zapłać.